

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Length | 3.05 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 130 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 4 A |
| Max Power Dissipation | 1.56 W |
| Power Dissipation | 1.56 W |
| Max Collector Current | 4 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Transition Frequency | 130 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 130 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 100 V |
| Max Breakdown Voltage | 100 V |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 160 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 150 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| hFE Min | 100 |
| Schedule B | 8541290080 |
| Max Cutoff Collector Current | 20 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1791
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59674
Ext.Price$0.59674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59674 | $0.59674 |
| 10 | $0.49373 | $4.93730 |
| 25 | $0.45886 | $11.47150 |
| 50 | $0.42645 | $21.32250 |
| 100 | $0.39634 | $39.63400 |
| 300 | $0.38076 | $114.22800 |
| 500 | $0.36579 | $182.89500 |
| 1000 | $0.35046 | $350.46000 |
